Merhaba,

Belirli ulaşım merkezlerinden, okulumuza ulaşım seçenekleri aşağıdaki gibidir. Ek bilgilendirme için bize ulaşmaktan çekinmeyin. 

Please contact us for additional transportation support in English. 

Sabiha Gökçen-ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ 

 

HALK OTOBÜSÜ:

E-10 numaralı otobüsle Kozyatağı Metro durağında inin. Buradan sonra yürümeniz gereken yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi kalmaktadır. Yürüyüş için belirtilen konumu kullanabilirsiniz. 

E-11 numaralı otobüsle Yenisahra otobüs durağında inin. Üst geçidi kullanarak karşıya geçin. Buradan metro ya da otobüse binebilirsiniz. 

Metro: Yenisahra Metro istasyonuna inip Tavşantepe yönündeki metroya binin. 1 durak sonra Kozyatağı istasyonunda inin. Kozyatağı Metro’dan 4. Çıkışı takip ederek çıkın. Buradan sonra yürümeniz gereken yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi kalmaktadır. Yürüyüş için belirtilen konumu kullanabilirsiniz.

Otobüs: 19T veya 14A numaralı otobüslere binerek Acıbadem Üniversitesi durağında inin. 

E-9 numaralı otobüsle Pendik Köprüsü otobüs durağında inin. Pendik metro istasyonuna gidip Kadıköy yönüne giden metroya binin. Kozyatağı metro durağında inin. Kozyatağı Metro’dan 4. Çıkışı takip ederek çıkın. Buradan sonra yürümeniz gereken yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi kalmaktadır. Yürüyüş için belirtilen konumu kullanabilirsiniz.

Otobüs yolculuğu en az 1 saat sürmektedir. Otobüslerde yer kalmama, sıkışık olma, durak sayılarının çok olması (E-10 için 51 durak, E-11 için 7 durak, E-9 için 3 durak) ve trafiğe bağlı muhtemel gecikmelerden dolayı tavsiye etmiyoruz. 

 

HAVABÜS (Tavsiye edilen): 

Havaalanının içerisindeki Havabüs (Havaş) otobüslerine binip Yenisahra otobüs durağında inin. Metro istasyonuna inip Tavşantepe yönündeki metroya binin ve Kozyatağı istasyonunda inin. Kozyatağı Metro’dan 4. Çıkışı takip ederek çıkın. Buradan sonra yürümeniz gereken yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi kalmaktadır. Yürüyüş için belirtilen konumu kullanabilirsiniz. 

Havabüsün ara durağı yoktur. Araçlar daha konforludur. Ücreti 14 TL’dir. 

 

TAKSİ: 

Havaalanından Üniversitemize taksiyle gelmeyi tercih ederseniz yaklaşık olarak 30-40 dakikada okulumuza ulaşabilirsiniz. 

Ortalama ücret 85 TL’dir. 

 

KOZYATAĞI METRODAN ÜNİVERSİTEYE YÜRÜME: 

Metrodan 4’üncü çıkıştan çıkın. Çıktığınız yönde hafif sola kıvrılan caddeyi takip edin (600m), solunuzda Ataşehir Meyve Sebze Halini göreceksiniz yola devam edin sağınızda göreceğiniz Petrol Ofisinden sağa dönün ve yolu dümdüz takip edin (500m). Üniversite sağınızda kalacaktır. Taksi ücreti 13 TL’dir.

 

Dudullu-ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ 

 

OTOBÜS: 

Kâmil Koç inen yolcu terminalinden çıkınca solunuzdaki hafif yokuşlu yoldan düz bir şekilde yaklaşık 950 m yürüyerek ana yola ulaşıyorsunuz. Orada Dudullu Otogarı otobüs durağından (karşınıza çıkacak ilk durak zaten) 14 A ve 19 S hat numaralı otobüslerle Acıbadem Üniversitesi durağında inip okulumuza ulaşabilirsiniz. 30-35 dakikada okulumuza ulaşmış olursunuz. (Valizleriniz olacağından ve otobüs durağına ulaşımın biraz zor olmasından dolayı tavsiye etmiyoruz.) 

TAKSİ: (Tavsiye Edilen): 

Valizleriniz olacağından taksiyle daha rahat ulaşabilirsiniz. Terminal çıkışı yolcu bekleyen taksilere binerek yaklaşık 15 dakikada okulumuza ulaşabilirsiniz. 

Ortalama ücret 20-25 TL tutmaktadır.

DOLMUŞ:

Otogardan indikten sonra yaklaşık 300 m kadar yürüyüp Ümraniye Sgk durağından C-70 Bostancı dolmuşuna binip Küçükbakkalköy durağında inip okulumuza ulaşabilirsiniz.Minibüslerin dar ve içindeki yolcu saysının fazla olmasından dolayı valizli misafirlerimizin kullanırken bu gibi durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir.Ortalama yolculuk süresi 35 dakikadır.

 

Esenler Otogarı-ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ 

 

Toplu Taşıma (Yaklaşık 1 saat sürer):

Esenler Otogarı büyük bir tesis olup metro girişleri birçok noktadan sağlanmaktadır. En merkezi olanlar otobüs firması olan Kâmil Koç ve Metro’nun karşısında olan girişlerdir. Toplu taşıma için gerekli olan ücret kullanılacak bütün vasıtalarla birlikte 15 TL’yi geçmemektedir. Esenler Otogarından gelecek olan katılımcılarımızın metro durağına indiklerinde Yenikapı yazan yöne giden metroya binmeleri gerekmektedir. (M1a veya M1b yazmasından etkilenmeden) Yenikapı yönünde 7 durak gidip Yenikapı durağında inmeniz gerekiyor. İndikten sonra Marmaray yazan tabelaları takip ederek vasıta değiştirip Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçmelisiniz. Marmaray yaklaşık 10 dakikada bir kalkmaktadır. Marmaray’ın Yenikapı durağından binip Ayrılık Çeşmesi durağından inmelisiniz. Ayrılık Çeşmesi durağından tekrardan Metro yazan tabelaları takip ederek kısa bir mesafe yürüdükten sonra Ayrılık Çeşmesi metro durağına gidip oradan Kartal Tavşantepe yönünde metroya binip Kozyatağı durağına gitmelisiniz. Kozyatağı durağında indikten sonra 4. Çıkışı tercih edip 15 dakikalık bir yürüyüşle üniversitemize ulaşabilirsiniz. Ya da Ayrılık Çeşmesi’nde metroya bindikten sonra Ünalan metro durağına kadar gidip (Kozyatağı’ndan birkaç durak önce) oradan otobüse binerek de üniversitemize ulaşabilirsiniz. Otobüs duraklarından 14A, 19T, 320A, 11T otobüslerinden birini tercih ederek Acıbadem Üniversitesi otobüs durağına direkt olarak gelebilirsiniz. Ayrıca Ayrılık Çeşmesi’nden 70m (yaklaşık 3 dk) yürüme mesafesinde otobüs durağından da direkt Acıbadem Üniversitesine gelebilirsiniz. 14A veya 19T otobüslerine binip Acıbadem Üniversitesi durağında inmelisiniz

 

Kozyatağı metrodan üniversiteye yürüme: 

Metrodan 4’üncü çıkıştan çıkın. Çıktığınız yönde hafif sola kıvrılan caddeyi takip edin (600m), solunuzda Ataşehir Meyve Sebze Halini göreceksiniz yola devam edin sağınızda göreceğiniz Petrol Ofisinden sağa dönün ve yolu dümdüz takip edin (500m). Üniversite sağınızda kalacaktır. Taksi ücreti 13  TL’dir. 

Taksi (Pahalı ve trafikten etkilenir): Esenler otogarından üniversitemize taksi ile gelinmek istendiğinde 100-130 TL arası bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Yolculuk trafiğin sakin olduğu zamanlarında 40-50 dakika arası sürmektedir. Trafik fiyatı da olumsuz yönde etkileyebilir. 

 

Kadıköy-ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ 

 

METRO (Yaklaşık 30 dakika): 

Kadıköy Metro’ya bindikten 6 durak sonra Kozyatağı durağında inin. Kozyatağı Metro’dan 4. Çıkışı takip ederek çıkın. Buradan sonra yürümeniz gereken 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesi kalmaktadır. Yürüyüş için belirtilen konumu kullanabilirsiniz.

 

OTOBÜS (Trafik yoksa yaklaşık 30 dakika): 

Kadıköy’deki otobüs durağından 14A, 19T, 19S ve 320A numaralı otobüslere bindikten sonra Acıbadem Üniversitesi durağında inerseniz, üniversitemize ulaşabilirsiniz. 

 

TAKSİ (Trafik yoksa yaklaşık 20 dakika): 

Kadıköy’den taksiye binmek isterseniz Acıbadem Üniversitesi’ne yaklaşık olarak 35 TL civarı tutmaktadır. 

Kozyatağı metrodan üniversiteye yürüme: 

Metrodan 4’üncü çıkıştan çıkın. Çıktığınız yönde hafif sola kıvrılan caddeyi takip edin (600m), solunuzda Ataşehir Meyve Sebze Halini göreceksiniz yola devam edin sağınızda göreceğiniz Petrol Ofisinden sağa dönün ve yolu dümdüz takip edin (500m). Üniversite sağınızda kalacaktır. Taksi ücreti 13 TL’dir. 

Bostancı YHT:

MİNİBÜS:

Çıkış kapısına 3 dakika uzaklıktaki PTT şubesi önünden Bostancı-Tavukçu Yolu-Dudullu minibüsleri kalkıyor. Orka Market önünde indikten sonra caddede sola doğru yürüyün. Okulu 250 metre sonra solunuzda göreceksiniz. Yaklaşık 33 dakika sürüyor.

OTOBÜS:

Minibüs için tarif edilen PTT şubesinin 150 metre ilerisinden (totalde 6 dk yürüme mesafesi) 10 numara otobüsler kalkıyor. Küçülbakkalköy Çarşı durağında inince otobüsün geldiği yönde Kahve Durağı göreceksiniz. Kahva Durağı sağınızda kalacak şekilde 200 metre yürüdüğünüzde okulu solunuzda göreceksiniz.

TAKSİ:

Üniversiteye direkt taksi ile gidildiğinde yaklaşık 20 TL tutmaktadır.

 

 

 

Söğütlüçeşme Tren Garı-ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ 

 

OTOBÜS (yaklaşık 35 dakika): 

Gar çıkışı yaklaşık bir 200 metre yürüyerek “Belediye” durağına gidin. Oradan 14AK, 14ÇK, 19ES veya 19S numaralı otobüslere bindikten sonra “Acıbadem Üniversitesi” durağında inerek okulumuza ulaşabilirsiniz. (Trafik olması durumunda zorlanabilirsiniz) 

MARMARAY-METRO (Yaklaşık 45 dk)

Söğütlüçeşme YHT peronundan Söğütlüçeşme Marmaray peronuna geçiniz. Halkalı yönüne giden Marmaray ile 1 durak sonraki “Ayrılıkçeşme” durağında inip M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattına aktarma yapınız. Kadıköy-Tavşantepe metro hattı üstünden Tavşantepe yönüne giden tren ile Kozyatağı metro durağına ulaşabilirsiniz.

MARMARAY-METRO- OTOBÜS (Yaklaşık 45 dk)

Söğütlüçeşme YHT peronundan Söğütlüçeşme Marmaray peronuna geçiniz. Halkalı yönüne giden Marmaray ile 1 durak sonraki “Ayrılıkçeşme” durağında inip M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattına aktarma yapınız. Kadıköy-Tavşantepe metro hattı üstünden Tavşantepe yönüne giden tren ile Yenisahra metro durağına ulaşabilirsiniz. Buradan direk okulumuza giden 14A, 19T otobüsleri ile de okulumuza ulaşabilirsiniz.

TAKSİ (Yaklaşık 20 dk): 

Taksi ile 25-30TL gibi bir ücret karşılığı 20-25 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. (Trafik ve ücret dolayısıyla tavsiye etmiyoruz)     

 

Zincirlikuyu-Acıbadem MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ: 

 

Metrobüs-Otobüs: 

Zincirlikuyu’dan Anadolu yönüne geçen bütün metrobüslere binebilirsiniz. Zincirlikuyu’da metrobüse bindikten sonra Uzunçayır durağında inmeniz gerekmektedir. Uzunçayır durağından indikten sonra binmiş olduğunuz metrobüsün gidiş yönüyle aynı yönde yürüyün. Merdivenlerden inip, turnikelerden geçtikten sonra soldan yolu takip edin. Otobüs peronlarından ilkinden geçen 320A, 14A, 19T, 11T numaralı otobüslere binip Acıbadem Üniversitesi adlı durakta inin. 

 

Metrobüs-Metro-Yürüyüş: 

Zincirlikuyu’dan Anadolu yönüne geçen bütün metrobüslere binebilirsiniz. Zincirlikuyu’da metrobüse bindikten sonra Uzunçayır durağında inmeniz gerekmektedir. Uzunçayır durağından indikten sonra binmiş olduğunuz metrobüsün gidiş yönüne zıt yönde yürüyün. Merdivenlerden inip, turnikeleri geçip sol tarafa yürüdükten sonra biraz ileride solunuzda metro girişini göreceksiniz. Tavşantepe yönündeki metrolara bindikten sonra Kozyatağı’nda inin. 4. çıkıştan çıkış yapın. 

 

Kozyatağı metrodan üniversiteye yürüme: 

Metrodan 4’üncü çıkıştan çıkın. Çıktığınız yönde hafif sola kıvrılan caddeyi takip edin (600m), solunuzda Ataşehir Meyve Sebze Halini göreceksiniz yola devam edin sağınızda göreceğiniz Petrol Ofisinden sağa dönün ve yolu dümdüz takip edin (500m). Üniversite sağınızda kalacaktır. Taksi ücreti 13 TL’dir. 

 

 

 

Uzunçayır Metrobüs - Acıbadem MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ: 

OTOBÜS:

Merdivenlerden inip, turnikelerden geçtikten sonra soldan yolu takip edin. Otobüs peronlarından ilkinden geçen 14A, 320A,11T,19T  otobüslerinden birine binip Acıbadem Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Yaklaşık 18 dakika sürüyor.

TAKSİ:

38 TL civarı tutuyor, 11 dakika sürüyor. Otobüs ile aynı rotayı izlediğinden ve benzer sürelerde ulaştığından tavsiye etmiyoruz.

 

İstanbul Havalimanı - Acıbadem MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİVERSİTESİ: 

OTOBÜS:

Havaist adı da verilen ve her 30 dakikada bir kalkan İST-7 otobüsüne binip Yenisahra durağında inin (25 TL). Üstgeçit ile yolun karşısına geçtikten sonra iki kez sağa dönerek merdivenleri inin. Hemen sağınızda kalan duraktan 19T, 320A ya da 14A otobüslerinden birine binip Acıbadem Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir ve trafik yoğunluğuna bağlı olarak bu süre artış gösterebilir.

 

OTOBÜS - METROBÜS:

Başka bir Havaist otobüsü olan ve neredeyse her 30 dakikada bir kalkan İST-5 otobüsüne binerek Zincirlikuyu Metrobüs durağında inebilirsiniz (18 TL). Buradan Anadolu Yakası'na geçen herhangi bir metrobüse binebilirsiniz. Uzunçayır Metrobüs durağında indikten sonra otobüs ya da metro ile gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Eğer otobüsle gitmeyi tercih ederseniz, binmiş olduğunuz metrobüsün gidiş yönüyle aynı yönde yürüyün. Merdivenlerden inip, turnikelerden geçtikten sonra soldan yolu takip edin. Otobüs peronlarından ilkinden geçen 320A, 14A, 19T, 11T numaralı otobüslere binerek Acıbadem Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir. Metrobüs, otobüse göre trafikten daha az etkilense de daha kalabalık olabilir.

Eğer metroyla gitmeyi tercih ederseniz, binmiş olduğunuz metrobüsün gidiş yönüne zıt yönde yürüyün. Merdivenlerden inip turnikeleri geçtikten sonra sol tarafa yürüyün. Biraz ileride, solunuzda metro girişini göreceksiniz. Tavşantepe yönündeki metrolara bindikten sonra Kozyatağı’nda inin ve 4. çıkıştan çıkış yapın. Çıktığınız yönde hafif sola kıvrılan caddeyi takip edin (600m). Solunuzda Ataşehir Meyve Sebze Halini göreceksiniz, yola devam edin. Sağınızda göreceğiniz benzin istasyonundan sağa dönün ve yolu dümdüz takip edin (500m). Üniversite sağınızda kalacaktır. Kozyatağı'ndan üniversitemize taksiyle gitmek isterseniz ücreti 13 TL’dir. Bu yolculuk yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir.

 

TAKSİ:

Üniversitemize doğrudan taksiyle gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bitaksi 200 TL tutmaktadır. Ücreti yüksek olduğundan kullanmanızı önermiyoruz.

 

 

İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Cd. No:32, 34752 Ataşehir/İstanbul

  • Acibadem Facebook
  • Acibadem Twitter
  • Acibadem Instagram

All rights reserved.