Prof. Dr. Mete Güngör

 

Çalışma alanları Jinekolojik Kanser Cerrahisi, Laparoskopik Cerrahi, Robotik Cerrahi ve Ürojinekoloji olan Prof. Dr. Mete Güngör 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan 1994 yılında uzmanlığını aldı. 1997- 2009 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1992 yılında Milwaukee Medical College ve 1999 yılında Mayo Clinic’de jinekolojik onkoloji dalında çalıştı. 2000 yılında Doçent ve 2006 yılında Profesör oldu. Prof. Dr. Mete Güngör’ün 100’ ün üzerinde yabancı ve yerli makalesi bulunmaktadır ve 100’ün üzerinde yurtiçi ve yurtdışı toplantıda davetli konuşmacı olarak yer almıştır. 2009 yılından itibaren Acıbadem Maslak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Direktörü olarak ve 2010 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Ercan Baştu

Çalışma alanları Jinekolojik Endoskopi Teknikleri, Endometriozis, Tüp Bebek Tedavileri olan Prof. Dr. Ercan Baştu 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan 2008 yılında uzmanlığını aldı. 2011 yılında Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi, BIDMC Hastanesi, Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite alanında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2012 yılında Lund Üniversitesi, Skåne Tıp Fakültesi’nde Robotik Jinekolojik Cerrahi Sertifikası aldı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışırken doçent oldu. 2016 yılında Leeds Üniversitesi, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Klinik Embriyoloji üzerine ardından Surrey Üniversitesi, Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi’nde İleri Jinekolojik Endoskopi üzerine yüksek lisansını tamamladı. 2015 yılından itibaren Acıbadem Sağlık Grubu’nda görev almakta ve 2019 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görevine profesör olarak devam etmektedir.

 

 

 

Prof. Dr. Özlem Pata

Çalışma alanları Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler olan Prof. Dr. Özlem Pata, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında King’s College University

Hospital Harris Birthright Research Center, Londra’da fetal tıp alanında çalıştı. 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı üzerine bir üst ihtisas olarak Perinatoloji ve Yüksek Riskli

Gebelikler uzmanlığını ekledi. Prof. Dr. Özlem Pata’nın ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 46 bildirisi; ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan 56 makalesi bulunmaktadır. 2006 yılından itibaren Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Tevfik Yoldemir

Çalışma alanları yardımcı üreme teknolojileri, endometriozis cerrahisi, minimal invaziv jinekolojik cerrahi, histeroskopik cerrahi, pelvik taban rekonstrüksiyonu ve ürojinekoloji, PCOS yönetimi, postmenopozal semptomlar olan Prof. Dr. Tevfik Yoldemir, tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Programında tamamladı. Uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında yaptı. Yoldemir, Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi alanındaki eğitimini 2001 yılında, ABD Chattanooga'da Prof Dr C. Y. Liu'nun danışmanlığı altında tamamladı. 2002 yılında Avustralya Sydney Üniversitesi Royal Prince Alfred Hastanesi Fertilite Ünitesi’nde Yardımcı Üreme Teknolojileri eğitimini gördü. Perinatoloji ve Fetal tıp eğitimi için Royal Prince Alfred Hastanesi-Fetal Tıp Ünitesi, Sydney Üniversitesi Avusturalya’da çalıştı. 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçenti, 2017 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesörü unvanını aldı. Prof. Dr. Yoldemir Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tam zamanlı, Doğu Akdeniz Tıp Fakültesi ile Medipol Uluslararası Tıp Fakültesi’nde misafir öğretim üyesidir. Halen Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tam kadrolu olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Mehmet Cihan Ünlü

İlgi alanları Adneksiyel Kitleler, Myomlar ve Tubal Patolojiler olan Prof. Dr. Cihat Ünlü 1979 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hannover Üniversitesi Obstetrik ve Jinekoloji Bölümünde 1986 yılında tamamladı. Dr. Cihat Ünlü Türkiye’nin en büyük IVF merkezlerinden biri olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Ünitesi’ni kurdu ve uzun yıllar yönetti. Özellikle IVF, endoskopik cerrahi ve infertilite alanlarında eğitim alan Ünlü, Ankara Üniversitesi Endoskopik Cerrahi Ünitesi’nin kurucularından biri oldu. 2007 yılında Türk ve Alman tıbbına yaptığı katkılar dolayısıyla Alman Devleti’nin en büyük nişanı olan “Liyakat Nişanı” kendisine Federal Alman Cumhurbaşkanı tarafından takdim edildi. Prof. Dr. Cihat Ünlü, Türk Alman Jinekoloji Eğitim Vakfı'nın başkanı ve Journal of the Turkish-German Gynecological Association'ın baş editörüdür. 105’ten fazla bilimsel makale ve 300’ün üzerinde kongrede sunum yapmış olan Prof. Dr. Cihat Ünlü, Ekim 2005’ten itibaren Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Direktörü olarak çalışmaktadır.

 

Eser Yenenler 

14 Şubat 1984 tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Eser Yenenler üniversite öncesinde eğitim hayatını Bursa'da geçirdi. 11 Yaşında tiyatro ile tanışan isim Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Eser Yenenler’in, kendisi İşletme Bölümü mezunu olmasına karşın, her zaman hayatındaki önceliği tiyatro oldu. Deneyimli oyuncu sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu'nda, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda, İstanbul Akademi Hayat'ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak'ta yer aldı. BKM Mutfak oyuncularının hazırladığı "Çok Güzel Hareketler Bunlar" adlı eğlence programında sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yapan isim tüm Türkiye tarafından bu program sayesinde tanındı. Öncesinde Zamanda Yolculuk, Aliye, Fırtına ve Bir Demet Tiyatro yapımlarında yer aldı. Eser Yenenler, BKM Mutfak'tan arkadaşları İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ile Star TV'de 3+1 programını hazırladı ve sunumunu üstlendi. Bu program 2. sezonunda Acun Medya yapımcılığında, 3 Adam ismiyle yayınlandı ve büyük ilgi gördü. TV8'de yayınlanan Yeteneksizsiniz Türkiye yarışmasında da yer alan Eser Yenenler, halen TV8 ekranlarında yayınlanan Eser Yenenler Show adlı programı hazırlamakta ve sunmaktadır.

 

Prof. Dr. İbrahim Bildirici

Çalışma alanları Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler, riskli gebeliklerin takibi ve anne karnında tanı-tedavi olan Prof. Dr. İbrahim Bildirici, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle bitirdikten sonra Hacettepe Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası yapmıştır. Bir yıl Perinatoloji Ünitesinde çalıştıktan sonra, Washington Üniversitesi Tıp Fakültesine Perinatoloji alanında üst ihtisas yapmak üzere kabul edilmiştir. 3 yıllık üst ihtisasının sonunda kendisine Amerika Birleşik Devletleri üstün yetenekli insan vizesi (O1 Visa) verilerek Washington Üniversitesi Tıp Fakültesinde tam zamanlı öğretim üyesi olarak kalmıştır. 2011 yılında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi kadrosuna katılan Bildirici, 2013 yılında Profesörlük unvanı almıştır.

 

Kazuhiro Kawamura, MD, PhD

Primer yumurtalık yetmezliği konusunda yaptığı In Vitro Aktivasyon tedavisiyle çığır açmış Dr. Kazuhiro Kawamura Uluslararası Health and Welfare Üniversitesi İleri Üreme Sağlığı Araştırma Merkezi’nde (Advanced Reproductive Medicine Research Center) direktör olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Health and Welfare Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum profesörüdür. 

 

Tıp ve filozofi diplomalarını Akita Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Üreme Endokrinolojisi ve Infertilite eğitimlerini Akita Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi. Ayrıca Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dr. Aaron JW Hsueh ile birlikte doktora sonrası araştırmacı olarak bulundu. Ders vermenin ve klinik çalışmalarının yanında yumurtalık fizyolojisi ve Üreme Endokrinolojisi ve Infertilite hakkında 150’den fazla orijinal makale yayımladı. Dr. Hsueh ile birlikte primer yumurtalık yetmezliği (prematüre yumurtalık yetmezliği) olan hastaların kısırlığını tedavi etmek için “In Vitro Aktivasyon” (IVA) metodunu geliştirdi ve bu metotla başarılı hamilelikler ve doğumlar gerçekleştirdi. Halen IVA tedavisini genişletmek ve farklı yöntemler kullanarak tedavinin klinik sonuçlarını geliştirmek için çalışmaktadır.

 
 
 
 
 
 
 

İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Cd. No:32, 34752 Ataşehir/İstanbul

  • Acibadem Facebook
  • Acibadem Twitter
  • Acibadem Instagram

All rights reserved.