Çalıştaylarımız

Laparoskopik Cerrahi

 

Çalıştay İçeriği: Laparoskopi genel anestezi altında yapılan ve göbek deliğinden ince bir teleskopun karın içine sokularak karın içi organlarının görüntülenmesi prensibine dayanan bir ameliyat türüdür. Laparoskopi hem tanı amaçlı hem de tedavi amaçlı kullanılan bir işlemdir. Tanı koymak için uygulanan laparoskopi ile cerrahi işlem gerçekleştirilemez. Özellikle jinekoloji alanında yapılan tedavi amaçlı laparoskopik ameliyatların başarı oranı çok yüksektir. Bu atölyemizde jinekolojide laparoskopik cerrahi ele alınacaktır. Katılımcılar öncelikle atölye eğitmenimiz Prof. Dr. Hüsnü Görgen ile jinekolojide laparoskopik cerrahi ile ilgili teorik bir sohbet yapacaklar, sonrasında ise Acıbadem Üniversitesi CASE bünyesinde bulunan laparoskopi alıştırma maketlerinde öğrendikleri bilgileri uygulama fırsatı bulacaklardır.

 

Atölye Kontenjanı: 18 kişilik iki grup

Atölye Süresi: 1 saat

Temel Yaşam Desteği

Çalıştay İçeriği: ​Bu atölyemizde öncelikle katılımcılarımıza eğiticilerimiz tarafından temel yaşam desteği ile ilgili bir teorik ders anlatılacaktır. Bu dersin sonrasında, eğiticilerimiz maket üzerinde kalp masajı uygulamasını katılımcılarımıza gösterecektir. Son olarak da katılımcılarımız senaryo eşliğinde temel yaşam desteği uygulaması yaparak atölyeyi tamamlayacaklardır.

 

Atölye Kontenjanı: 18 kişilik iki grup

Atölye Süresi: 1 saat

Body Interact

Çalıştay İçeriği: Bu atölyemizde katılımcılarımız çok zengin içerikli bir sanal hasta uygulaması olan Body Interact simülatörünü tecrübe edecekler. Uygulamadaki sanal hastaların her birinin belli bir senaryoya uygun olmak üzere birtakım hastalıkları olacak ve katılımcılarımız farklı hastalık gruplarını tecrübe etme fırsatını yakalayacaklar. Ele alınan hastanın öyküsünü alma, fizik muayenesini yapma, kalp ve akciğer seslerini dinleme, laboratuvar testlerini isteme gibi çeşitli uygulamalardan faydalanabilecek olan katılımcılarımız, bilgi düzeylerine göre istenen uygulamaların sonuçlarını da gözeterek tanı koyup tedavi planlamaya çalışacaklar.

 

Atölye Kontenjanı: On iki kişilik iki grup

Atölye Süresi: 1 saat

Sectra

Çalıştay İçeriği: Tıp eğitimi için çok önemli bir yere sahip olan anatomi dersleri, tıp öğrencilerinin en çok zorlandığı konulardan biridir. Bu atölyemizde, anatomi öğrenmenin en yeni yöntemlerinden biri olan 3 boyutlu anatomi ekranları ele alınacaktır. ​Katılımcılar bu yöntemle, anatomik yapıları üç boyutlu SECTRA dokunmatik ekranı üzerinde birçok farklı görüş açısından, ayrı ayrı ya da bütün içinde inceleme fırsatı bulacaklardır.


Atölye Kontenjanı: 20 kişilik iki grup

Atölye Süresi: 1 saat

Dikiş

Çalıştay İçeriği: Bu atölyemizde birçok tıbbi alanda önemli bir beceri olan dikiş̧ ele alınacak. Atölyede katılımcılar, temel dikiş̧ teknikleri konusunda bilgi sahibi olacak ve simülatörler üzerinde bu teknikleri deneme fırsatı elde edecekler. Atölye, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi bünyesindeki CASE Beceri Laboratuvarında gerçekleştirilecek.

 

Atölye Kontenjanı: On iki kişilik iki grup

Atölye Süresi: 1 saat

Türkiye’de Medikal Malpraktis

Çalıştay İçeriği: Malpraktis, özen göstermeksizin veya yanlış uygulanan tedavi sonucunda ortaya çıkan, görevi kötüye kullanma anlamına gelen hukuki durumdur. Günümüzde özellikle ülkemizde artış gösteren medikal malpraktis kavramını tıp fakültesi öğrencilerine tanıtmayı amaçlayan atölyemizde, medikal malpraktis davalarının Türkiye’de zamanla artışı ve bu artışın nedenleri, malpraktisin şu anda Türkiye’deki ve dünyadaki durumu ve bir doktor açısından malpraktis davalarından korunma yöntemleri dava örnekleri ile Avukat Erkin Göçmen tarafından ele alınacaktır.

 

Atölye Kontenjanı: Yirmi dört kişilik bir grup

Atölye Süresi: 2 saat

İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Cd. No:32, 34752 Ataşehir/İstanbul

  • Acibadem Facebook
  • Acibadem Twitter
  • Acibadem Instagram

All rights reserved.